Bíróság, kalapács

Villamoson elkövetett szeméremsértés miatt vádat emeltek egy miskolci férfi ellen

Rendőrség

A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen emberi méltóságot sértő szeméremsértés vétsége miatt, aki a villamoson utazó nőhöz érintette intim testrészét. 

A vádirat szerint a vádlott 2025. augusztus végén, délután, egy miskolci áruházban felfigyelt egy nőre, aki megtetszett neki, ezért követte, majd felszállt utána a villamosra. A sok utas miatt zsúfolt volt a jármű. A vádlott ezt arra használta, hogy egyre közelebb ment a sértetthez, és szorosan mellé állt. A férfi a nadrágján lehúzta a cipzárt, elővette a nemi szervét, amelyet hozzáérintett a nő jobb kezéhez. A sértett érezte, hogy hozzáértek, lenézve meglátta a vádlott intim testrészét, megijedt és rákiáltott. A vádlott a megállóba érkező villamost azonnal elhagyta.

Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzésben pénzbüntetést indítványozott.

(ugyszseg.hu)