Kikapott, és kieső helyen a Loki

Sport

A Budapest Honvéd 1-0-ra győzött szombaton a Debrecen ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában.

A kispestiek egymás után a nyolcadik bajnoki mérkőzésükön maradtak veretlenek, a kiesőhelyre visszacsúszott debreceniek viszont hét meccse nyeretlenek.

—————-
Gróf – Lovric, Kamber, Bobál (Kabangu, 62.) – King, Gazdag, Hidi, Koszta (Zsótér, 75.), Laczkó (Baráth, 82.) – Eppel, Lanzafame

Debreceni VSC:
————– Danilovic – Osváth, Brkovic, Mészáros, Ferenczi – Jovanovic (Chuka, 87.), Sekulic, Tőzsér, Feltscher (Szuk Hjun Dzsun, 22.) – Holman (Filip, 75.), Handzic

Az első félidőben jobbára a Honvéd akaratának megfelelően alakult a játék, ám igazán nagy gólhelyzetet a hazai csapat sem tudott kialakítani.
A második játékrészben folyamatosan lett egyre nagyobb a hazaiak fölénye, a hajdúságiak csak elvétve jutottak el a Honvéd tizenhatosának előterébe. A DVSC kapusa, Branislav Danilovic több bravúros védést is bemutatott, ám a 86. percben Eppel Márton kísérleténél már ő is tehetetlen volt, így a kispestiek otthon tartották mindhárom pontot.

Swietelsky Haladás-Újpest FC 0-2 Budapest Honvéd-Debreceni VSC 1-0 Diósgyőri VTK-MTK Budapest 2-3 Paksi FC-Mezőkövesd Zsóry FC 5-0 Vasas-Gyirmót FC 1-1 Ferencváros-Videoton 0-0