Milák a legjobb idővel elődöntős 200 méter pillangón

Sport

Milák Kristóf címvédőként, világcsúcstartóként és világbajnokként a legjobb idővel jutott 200 méter pillangón az elődöntőbe kedden a Duna Arénában zajló úszó Európa-bajnokságon.

A Honvéd klasszisa magához képest közepes eredménnyel, 1:54.38 perccel végzett az élen az előfutamok összesítésében.

Ugyanebben a számban a riói olimpián bronzérmes, a 2018-as glasgow-i kontinensviadalon Milák mögött második Kenderesi Tamás 1:57.02-vel kilencedikként lépett tovább.

Férfi 100 méter gyorson Németh Nándor a nyolcadik (48.38), Szabó Szebasztián pedig a 11. (48.59) helyen került az elődöntőbe. A márciusban országos csúcstartóvá előlépett Milák Kristóf ugyan 13. (48.72) lett – ami folytatás ért volna -, de a szabályok értelmében egy nemzetből csak két versenyző juthat tovább az előfutamból.

Női 50 méter háton legjobb magyarként Burián Katalin egyéni legjobbját hat századdal megjavítva, 28.47 másodperces idővel a 19. lett.

A Holló Balázs, Zombori Gábor, Verrasztó Evelyn, Fábián Fanni összeállítású 4×200 méteres vegyes gyorsváltó – ez a szám csak az Eb-k programjában szerepel – 7:40.29 perccel, az ötödik idővel biztosította helyét az esti döntőben.

A férfiak 1500 méteres selejtezőjéből Kalmár Ákos 15:02.97 perccel, negyedikként került a szerdai fináléba.

Női 100 méter mellen nem jutottak tovább a magyarok.

A magyarok további eredményei:

  • férfi 100 m gyors: 37. Holoda Péter 49.50 mp
  • női 100 m mell: 26. Halmai Petra 1:08.70 p, 45. Sztankovics Anna 1:10.19, 46. Békési Eszter 1:10.36, 54. Kalmár Alíz 1:10.95
  • férfi 200 m pillangó: 22. Biczó Bence 1:58.73 p, 23. Török Dominik Márk 1:58.88
  • női 50 m hát: 19. Burián Katalin 28.47 mp, 38. Szilágyi Gerda 29.39, 41. Szabó-Feltóthy Eszter 29.70
  • férfi 1500 m gyors: 12. Betlehem Dávid 15:18.18 p, 13. Gyurta Gergely 15:18.85, 17. Kovacsics Márk 15:35.95

Az esti program: elődöntők, döntők 18.00: női 800 m gyors DÖNTŐ (Késely Ajna) férfi 100 m mell DÖNTŐ női 100 m pillangó DÖNTŐ férfi 100 m gyors elődöntő (Németh Nándor, Szabó Szebasztián) női 100 m mell elődöntő férfi 200 m pillangó elődöntő (Milák Kristóf, Kenderesi Tamás) női 50 m hát elődöntő férfi 50 m hát DÖNTŐ női 50 m gyors DÖNTŐ 4×200 m vegyes gyorsváltó DÖNTŐ (Magyarország)

MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük